• Canon
 • Canon EOS 20D
 • 0.020 s (1/50) (1/50)
 • f/20.0
 • 3200
 • 2010:09:01 17:00:23
 • 20.000025462823
 • No
 • 54.00 (54/1)
 • 0
image

Shot Notes

12 Responses to “Marzenka,nowy mieszkaniec;)”

 1. 1
  Bart:

  Modliszka zwyczajna (Mantis religiosa) – gatunek owada z rzędu modliszek.

  Jedyny przedstawiciel modliszek w Europie Środkowej. Ubarwienie ciała zielone, żółtozielone lub jasnobrunatne. Samce są mniejsze od samic. Samica osiąga od 50 do 75 mm, a samiec od 40 do 60 mm. Można ją spotkać od sierpnia do października kiedy jest dostatecznie ciepło. W Polsce występuje tylko w części południowej na ciepłych,suchych stanowiskach. Jej środowiskiem życia są śródleśne łąki, polany i brzegi lasów. Poluje na inne owady lub pająki siedząc nieruchomo na niskich roślinach i czekając, aż ofiara przybliży się na tyle, żeby można było chwycić ją parą przednich odnóży. Złapaną ofiarę zjada żywcem zaczynając od głowy. Samica składa od 100 do 200 jaj w przylegającym do łodygi rośliny kokonie.

 2. 2
  luki:

  …..zmiażdżyłeś mnie..!!!! :))

 3. 3
  Zofia:

  śliczna jest, a w dodatku …zielona ;-)

 4. 4
  barnaba:

  żeby tylko nie zeżarła kociaków i Luśki….

 5. 5
  Kalim z Rzeszowa:

  „Nie jest jednak prawdą popularny mit, zgodnie z którym każda kopulacja kończy się zjedzeniem samca przez samicę. Takie zdarzenie zachodzi tylko w 5 do 30% przypadków (liczby różnią się w zależności od badań). Aby do tego doszło, musi zajść kilka czynników jednocześnie: w otoczeniu musi być mało pożywienia, samiec musi podchodzić do samicy od przodu, a nie od tyłu, a sezon godowy musi się już kończyć.” (wikipedia)
  mimo wszystko… uważaj Łukasz …

 6. 6
  mrowka:

  skoro prawdopodobieństwo takie małe, warto zaryzykować, szczególnie, że mało taśmy pójdzie:>
  i luśka będzię mieć wolne”P

 7. 7
  Zofia:

  to już pachnie prokuratorem ;-)

  „W naszym kraju gatunek ten jest pod ścisłą ochroną. Nielegalny odłów i amatorska hodowla tych owadów są całkowicie nielegalne. Osoby zainteresowane trzymaniem w domu modliszki zwyczajnej muszą zdawać sobie sprawę, że możliwe to jest tylko w wypadku posiadania odpowiednich dokumentów stwierdzających, iż zwierzę nie pochodzi z odłowu w naszym kraju.

  Modliszki uważane są za niezwykle inteligentne i kontaktowe owady. Łatwo się oswajają, nie boją się siedzieć na ludzkiej ręce, a przekrzywiając trójkątną główkę zdają się patrzeć prosto w oczy swojemu opiekunowi. Nie są trudne w hodowli. Wystarcza im niewielkie terrarium (20/20/30 cm) o podłożu torfowym lub piaskowym. Terrarium koniecznie musi być wyposażone w gałązkę lub korę, gdyż owad będzie spędzał na nim większość swojego czasu.”

  http://pl.euroanimal.eu/Modliszka_zwyczajna

 8. 8
  Sylwek z Nowej Huty:

  Spoko luz modliszka po seksie ma gastro-jazdę:-D

 9. 9
  kalim:

  to róbcie jak chcecie… ale Mrówka jesteś świadkiem, że uprzedzałem ;)

 10. 10
  luki:

  dzieki,Kalim-nie rozumiem na co oni wszyscy liczą..?Przeciez to ja mam taśme i pasek he he

 11. 11
  Hipis:

  Z tego co Bart wyłożył znaczy, że można śmiało od tyłu. Ale warto się zaasekurować. Zaduś bestię przed orgazmem i finiszuj jeszcze puki ciepła.

 12. 12
  Hipis:

  Z tego co Kalim wyłożył znaczy, że można śmiało od tyłu. Ale warto się zaasekurować. Zaduś bestię przed orgazmem i finiszuj jeszcze póki ciepła.

Leave a Reply


+ 7 = trzynaście